SRt Magirus

Pojazd w 2012r został wycofany z podziału bojowego

Magirus Deutz 170 D 11 FA

Pojazd specjalny SRT RW 2

Podwozie dwu osiowe napęd na obie osie z blokadą tylniej

Samochód budowany dla potrzeb Ratownictwa Technicznego, wyposażony w dźwig typu ATLAS 306 o max. udźwigu 3300 kg.

Wyciągarka hydrauliczna 5 tonowa o dł. liny 40m.

Agregat prądotwórczy 20 kVA.

2 Aparaty powietrzne nadciśnieniowe

Torba PSP R1 deska ortopedyczna i szyny kramera.

Zestaw narzędzi hydraulicznych marki Weber w skład którego wchodzi elektryczna pompa z zwijadłem 20m, Rozpieracz, Nożyce, Rozpieracz kolumnowy, łańcuchy.

W samochodzie tym znajdują się jako osprzęt dzwigu również liny, zawiesia taśmowe i łańcuchowe, szekle, haki, złączki, zblocza służące do wyciągania, dźwigania lub przenoszenia różnych rzeczy.

Mamy również w nim 2 piły do cięcia drewna marek Stihl i Husqarna, piłę do stali i betonu Stihl TS420, szlifierke kątową 230mm Makita, wyciągarke ręczną, szelki i osprzęt ( Lothse, Petzl ), tj karabinki, liny i przyrządy zaciskowe do bezpiecznych prac na wysokości, obuwie do pracy w terenie mokrym (przy powodziach) pompę szlamową Kohler, podręczny sprzęt burzący ( młotki siekiery kilofy ) nożyce do cięcia przewodów, pachołki ostrzegawcze 12szt, taśmy ostrzegawcze, miotły, środki chemiczne do neutralizacji plam olejów, 2 rozsiewacze sorbentów, 2 gasnice, 2 maszty oswietleniowe, 2 kombinezony do usuwania gniazd os i szerszeni. Drabinę,flary ledowe ostrzegawsze, liny, sztywny hol, skrzynke z narzedziami ręcznymi i wiele innych potrzebnych potrzebnych w ratownictwie rzeczy.
Samochód przystosowany jest do przewozu pompy szlamowej Honda WT 40X, która znajduje się na wyposażeniu jednostki.

 

OSP WIESZOWA © 2016 Frontier Theme